Home
  Information
  About us
  How to apply
  winners
  Contact us
  Lottery News
 
 
 
 
 
  The Kentucky Consular Center has notified the winners for the last year's Green Card Lottery (DV-2007) . We informed all winners that used our service, and we also posted the winners on our web site. If you change your contact information please inform us  
 
 
Listed below are the winners that used our services. New winners are listed in BOLD letters.
 
Names listed as it appears on the application...Last name, First, Middle.
 
If your name is not listed apply for this year lottery
-- Apply on-line (Quick and Easy)
 
 
AFRICA 

Brunei..........................Lau Teck Chiong
Benin............................Adamou Sani Mahamadou
Cameroon.....................Ngemesone Milton Mbwoge
Cameroon.....................Ekwoge Quinta Dione
Cameroon.....................Ngole Anthony Ebong
Cote d'Ivoire................Mlingui Serge Gouanou
Ethiopia .......................Fekadu Triku 
Ethiopia........................Weldemichael Esayase T.
Ethiopia ......................Legesse Miemen 
Guinea-Bissau...............Perer'ra De Jesus Helder Bemardino
Ivory Coast...................Akande Helene F. Olasade.olukeme
Kenya...........................Serem Samwel
Kenya...........................Kipchirchir Samson
Kenya...........................Momanyi Elizabeth Mogotu
Kenya...........................Ondieki Hilda Nyabie
Kenya...........................GACHUNGI DAVID MAINA
Kenya...........................Chepkorir Fanice
Kenya...........................Maiyo Jonah K.
Kenya...........................Mwanji James Njoroge
Kenya...........................Nyaboga Sidner Bosibori
Kenya...........................Kitundu Christopher Muasya
Kenya...........................Kariuki Isaac Ndungu
Kenya...........................Ngetich Justus Kiplangat
Kenya...........................Munyi William Ireri
Kenya...........................Ndirangu Peter Kimemia
Kenya...........................Mbaka Tabitha Kerubo
Kenya...........................Ahmed Hussein Omar
Kenya...........................Nyasimi Enock Mogeni
Kenya...........................Mais Benjamin Kipkosgei
Kenya...........................Jalang'o Mercy Anyango
Kenya...........................Kimani James Kirunyu
Kenya...........................Mwangi Sarah Nyambura
Kenya...........................Njenga Arthur Nganga
Kenya...........................Kagume Anne Mumbi
Kenya...........................Masas Joan Chebet
Kenya..........................Wairi Joseph Ngigi
Kenya..........................Githungo Peterson Kiruthu
Kenya...........................Kerauni Edwin Ooko
Kenya...........................Kamau John Kihara
Kenya...........................Obara George Mariita
Kenya...........................Nyamwega Richard 
Kenya...........................Kiarie James Philip
Kenya...........................Pallan Sunil 
Kenya...........................Ohito Adika Anne Adhiambo
Morocco........................Bazri Mohamed
Nigeria........................Nwoko Veronica Ndy
Nigeria........................Nwoko Udo Onyegbule
South Africa..................Tribelhorn Charmaine Garner
South Africa..................Mc Ilraith Peta Cheryl
South Africa..................Alan Jurgen
South Africa..................Alan Laura
Sudan...........................Eltayeb Hawa Hamid
Sudan...........................Idris Mohamed Elsaeed
Sudan........................... Lado Denis Eliaba
Uganda ........................Desai Manoramaben Vinodbhai
Uganda ........................Desai Vinodchandra Ambalal
The Gambia ....................Cham Mustapha
Togo..............................Madjri Kouamba
Tunisia .........................Kochkar Hafedh Ben
Tanzania......................Said Said Malik
Zimbabwe.......................Kayinga Mabel Lorraine
Zimbabwe.....................Mabika Georgina
Zimbabwe.....................Mabika Aaron Kondo
 
 
ASIA 

Indonesia......................Sumada Wayan
Indonesia.......................Tedja Hennyka
Indonesia.......................Christanto Oktaviano
Iran..............................Akhavan Yekta Ali Reza
Iran..............................Gharibdoust Fariba
Iran..............................Javaheri Mehdi
Israel..............................Ficler Hen-Daniel
Japan...........................Hoshino Kyoko 
Jordan...........................Al-Shwayhat Anna Kamal
Jordan...........................Kakish Ezzat Mofreh
Kuwait.........................Nirmal Prashant Pravinchandra
Kuwait.........................Balbale Asif Iqbal
Kuwait.........................Nirmal Devendra Pravinchandra
Malaysia.....................Yeoh Yeow-Choh 
Malaysia.....................Khoo Chung Yee
Nepal.........................Nepal Prava Devi
Nepal.........................Singh Susanta
Qatar............................El Battah Mohammed Samir
Sri Lanka......................Wijegooneratne Aluthduradewage
Sri Lanka......................Wijegooneratne Anusha Nilanthi

 
 
EUROPE

Belgium........................ Colot Genevieve Marie
Belgium ........................Jacobs Wim
Belgium ........................Boon Michel Armand
Belgium ........................Desomer Chris Gilbert
Belgium ........................Van der Borght Nele Louisa F.
Bosnia & Herzegovina.............Karic Mustafa
Bosnia & Herzegovina.............Karic Damira
Cyprus..........................Hadjiangeli Elena Pavlos
France..........................Verge Gregoire Martial
Germany.......................Werkhausen Joachim 
Germany.......................Werkhausen Elke 
Germany.......................Haase Wolfgang Hans
Greece..........................Hindoian Madeleine 
Ireland............................Bastow Naomi Caroline
Ireland............................Griffin Caron Ann
Italy...............................Elia Laura 
Italy...............................Anelli Patrizia Iris
Italy...............................Dimatteo Ferdinando
Italy...............................Fassone Andrea Natale
Kazachstan...................Labanouskaya Yuliya Victozovna
Kazachstan...................Akkuzhiu Azamat Mazsovich
Lithuania.......................Liutkevicius Adolfas Ceslovas
Netherlands...................Boonstoppel Martin Cornelis Johannes
Netherlands...................Ogana Masoedi
Romania.........................Cseko Csaba
Romania....................... Ficler Mirabela Mingopol
Romania....................... Ficler Andrei Mingopol
Poland..........................Trzeciak Marta
Portugal..........................Fornelos Carlos Alberto

 
 
OCEANIA

Australia.........................Orr Alex Maxwell
Fiji..................................Kamine Ranjana
Fiji..................................Deo Gyan
Fiji..................................Tikaram Sagar Singh
New Zealand..................Moran Neil Darryl
New Zealand..................Moran Barbara Violet
New Zealand..................Neill kellie Moana
New Zealand..................Kendall Gary Edward
New Zealand................. Stanton Fraser Ian
New Zealand..................Gendall John Warwick Martin
New Zealand..................Freeman Gregory 
New Zealand..................Thorne Virginia Prudence
New Zealand..................Blain Lena Maree

 
 
SOUTH AMERICA, CENTRAL AMERICA, AND THE CARIBBEAN

Brazil............................Silva Cilmar Joana de Sousa
Brazil........................... Neto Lusmar Silva
Ecuador.......................Urunuela Rodriguez Gabriel 
Trinidad & Tobago............Francois Vance Calvin

 
 
 
 
 
 
 First Name
 
 Middle Name
 
 Last Name
 
 Gender
 
 
Past Winners
Home | Information | About us | How to apply | Winners | Contact us | Privacy policy | Disclimer
Copyrights @ visapeople 2005, All rights reserved. Powered by E-Dev Company